Mehmet Hanefi YILDIRIM


BURSASPORU KİRLİ EMELLERİNİZE ALET ETMEYİN

ÇEKİN ELLERİNİZİ BURSASPOR ÜZERİNDEN


BURSASPORU KİRLİ EMELLERİNİZE ALET ETMEYİN.

 

Doğrusu merak ediyorum.

Bursaspor 2. Başkanı Emin Adanur un maksadı ne.

Üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?

Hizmet etmek mi, sükse yapmak mı?

Sporun temelinde var olan centilmenliği temsil etmek mi, yoksa siyasette bir yerlere gelmek için Bursaspor u basamak olarak kullanmak mı?

Bursaspor gibi büyük bir takımın yönetiminde olan kişi, kim olursa olsun, Bursaspor un menfaati için, toplumun her kesimi ile iyi geçinmek ve diyalog içerisinde olmak zorundadır.

Hele gırtlağına kadar borç batağında olan bir takımın yöneticileri, çok daha hassas olmalıdır.

Göreve geldiği günden bugüne, Bursaspor un hayrına olabilecek bir icraatını göremediğimiz Emin Adanur, bu beceriksizliğini kamufle etmek adına, sezonun açılmasına az bir zaman kala, akla ziyan bir çıkış yaptı.

Adeta cambaza baktırırcasına büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş ı hedef tahtasına koydu.

Adanur un, Aktaş a hiç de yeri ve zamanı değilken,” Atatürk stadını niye yıktınız” sorusunu yöneltmesi, samimiyetten çok uzak olduğu gibi, bal gibi de siyasi bir anlam ifade etmektedir.

Adanur, Atatürk stadının yıkılma kararında Aktaş ın imzasının olmadığını bildiği halde, özellikle bu soruyu Aktaş a sormasının tek nedeni, siyasidir.

Neden yıktınız?

Soru düpedüz AK parti iktidarını hedef almaktadır.

Nitekim bu sorudan hareketle, sosyal medyada, sözüm ona bazı Bursaspor taraftarı ve muhalefetteki siyasi parti başkanları, mal bulmuş mağribi misali, emir ve komutayı bir noktadan almışçasına hep bir ağızdan Aktaş a istifa çağrısı yaptı.

Muhalefetin ve Adanur un yakın çevresinin böyle bir çağrı yapmasını yadırgamadım. Çünkü onların dertlerinin Aktaş olduğunu bilmeyen ve görmeyen yoktur.

 

Alinur Aktaş ı Bursaspor camiası karşısında küçük düşürmeye çalışanlar, keşke Aktaş kadar Bursaspor u samimi, içten, karşılıksız ve gerçekten sevebilseler.

Bursaspor un düşmüş olduğu gayya kuyusundan çıkarılması için canla başla çalışsalar ve kafa yorsalar.

Ama hayır.

Onların dertleri Bursaspor un geleceği değil, Büyükşehir Belediyesinin yaptıklarını gölgelemek ve Alinur Aktaş ı karalamaktır.

Yani çamur at izi kalsın.

Emin Adanur ve ekibi bilmeli ki Aktaş için söylenen her söz ve denenmek istenen her oyun, bumerang misali dönüp kendilerine zarar verecektir.

Çünkü güneşi balçıkla sıvayamazsınız.

Yazıktır, günahtır, Bursaspor kimsenin oyuncağı değildir.