12.02.2024 11:29:00

18503

PAZARLAR

PAZARLAR

PAZARLAR 

Pazarlar siyasetin nabzının attığı yerlerdir.

En güzel anketler buralardan çıkar.

Geçtiğimiz haftalar Mustafa Bozbey’in Pazar ziyaretlerinden ikisine katılmıştım.

Geçtiğimiz günde Alinur Aktaş’ın hizmete soktuğu Arabayatağı kapalı pazaryerinin açılış programına katıldım. Daha önceleri de İhsaniye semt pazarı ve Agora Çarşı ziyaretlerinde ben de vardım.

Çok samimi söylüyorum, gerek pazarcı esnafının ve gerekse de alışveriş yapmaya gelen insanların gözlerinden her şeyi okumak mümkün.

Kimi adayı görmemek için başını çeviriyor, kimi dudaklarından bir şeyler mırıldanıyor, kimi tebessüm ediyor, kimi de oyunun rengini bile söylemekten çekinmiyor.

Elbette ki Bozbey’e karşı bir teveccüh var ama kendisini görmezden gelenlerin çoğunlukta olduğunu söyleyebilirim.

Elbette ki Bozbey’e ekonomiden, pahalılıktan bahsedip bu sefer oyum senin diyenler var. 

Ben bu tür şikayeti olanların oylarını yüzer gezer oy olarak nitelendiriyorum. Çünkü önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı kesimleri memnun edecek bir hareket yapsa ve ekonomi düzelme noktasına doğru gitse, bu oyların fanatik olanlar hariç diğerlerinin Bozbey’e gitmeyeceği kesin.

Asıl önemli olan konuda Bozbey’in cemaziyülevvelinin pek te parlak olmadığı.

Gençlik festivalleri gibi bir garabet, NİLVAK gibi bir kambur Bozbey’in sırtında olduğu sürece, bazı CHP lilerin ve karasız olan vatandaşın oyunu alması mümkün gibi gözükmüyor. 

Aktaş’a gelince gecesi gündüzü belli olmayan hizmet delisi bir adam. Vatandaş, Aktaş’ın duruşundan ve samimiyetinden memnun. Sadece merkeze değil Bursa’nın dört bir köşesine yaptığı hizmetleri ve ondaki çalışma azmini görüyor. 

İlçelerde 30 yıldır 40 yıldır el atılmamış alt yapı çalışmalarını başlatmış ve birçoğunu bitirmiş olması önemli.

Deprem bölgesinde olmamız nedeniyle birinci sıraya dönüşümü almış olması ve birçok yerde bir yılda vatandaşların konutlarını teslim etmesi, şehrin dört bir tarafında adeta seferberlik ilan etmiş olması vatandaşı memnun etmekte.

Hanlar bölgesi gibi bir şaheseri ortaya çıkarması, Mevlevihane’nin yeniden ayağa kaldırılması, Bursa’nın dört bir tarafını yeşille tanıştırması, gençlere, çocuklara, esnafa, üreticiye, köylüye, öğrenciye ve hanımlara vermiş olduğu değerin bilinmesi Aktaş için artı puandır.

Geçtiğimiz gün Arabayatağı kapalı Pazar yerinde, gerek pazarcı esnafının ve gerekse de alışverişe gelen insanların Aktaş’a olan teveccühü görülmeye değerdi.

Bir de ah şu pahalılığın beli kırılsa…